GuZeL-DiSLiLeR

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
GuZeL-DiSLiLeR

Dislikasabasi

2 posters

___ne zoruma gıdıyo biliyomusun__

beybeyoglu
    beybeyoglu

___ne zoruma gıdıyo biliyomusun__ Empty ___ne zoruma gıdıyo biliyomusun__

Mesaj tarafından beybeyoglu Perş. 18 Haz. 2009, 6:57 pm

http://www.izlesene.com/video/muzik-ask-kahreder----ne-zorima-gidiyor-biliyormusun/751531

YÜREĞİM...
    [size=25]Yaşam yanıbaşımdan akıp gidiyor ve ben bir türlü yetişemiyorum. Yüreğimde buruk bir acıyla bakakalıyorum ardından.
    Anılardan kırıntılar var hatırımda, anlamsız ucuz zamanlara dair. Oysa anlamı olan bir şeyler arıyorum geçmişimde... Anlamı olan bir şeyler girsin istiyorum hayatıma
    [/size]

Kaçtıkça o beni kovalıyor.''Bir daha aşka dair yazmayacağım! Bana aşkı yazdırmayın!'' diye düşünsemde, ya aşk beni buluyor, ya da aşıklar.Ya aşk vuruyor yüreğime yada yüreğimde aşk acıyor...

Bu sefer ''aşk cinayetleri'' başlıklı haberler takıldı gözlerime ve yüreğime. Neredeyse hergün gazete köşelerine yansıyor aşk cinayetleri. Yazık... Hem kızıyorum hem üzülüyorum. Aşkından intihar edenlere de katil olanlara da... Ölenlere de kalanlara da... Yakanlara da yananlara da...

Aşk zehir olmamalı... Aşk gibi bir duyguyla ''cinayet'' gibi bir kavram yanyana yakıştırılmamalı…

Sevdiğinin canını alan bir insanın sevgisine kim inanabilir? Evladını boğarak öldüren bir annenin sevgisi ne kadar sevgi ise, aşk cinayeti de o kadar aşk tır...

Aşk su gibi hayat vermeli insana.Ama zehir oluyor bazılarına!...

Neden?
    Ne yaşamayı öğretebiliyoruz, ne de sevmeyi...

Ne mutluluğu anlatabildik, ne de imtihanı...

Ne hayatı anlatabiliyoruz, ne de ölümü...

Anlayacağınız şudur ki;kavuşmak için sevilmez!!!... Bilmelisiniz ki ''kavuşmak'' kadar ''özlemek'' de güzeldir. Kim bilir belki ''aşkın kendisi'' kavuşmaktan daha güzeldir?

Ve şunu asla unutmayın!

Kulak verin bu sese…

Aşk bilekte yaşanmaz,yürekte yaşanır… Yürekte yaşanan aşk, kavuşamadığını kırmaz... Kıramaz... Çünkü kıyamaz ''Mangal gibi yürek''derler ya...''Aşk''içinde mangal gibi bir yürek lazım,yumruk olmuş bir bilek değil!!!

Aşk'a dair yazmayacaktım ama yinede yazdım. Aşk yazılacak bir duygu değil.Yazılamaz,yaşanır.Aşkı yazmakta zor,yaşamakta...

Allah yaşayanlara sabır versin. Aşkı yazarken bazen ellerim acıyor...Tıpkı yüreğim gibi...

_NE ZORUMA GİDİYOR BILIYOMUSN SENI BU KADAR SEVMEME RAGMEN BENI HALA ISTEEMEYISIN __

NA ZORUMA GIDIYO BILIYO MUSN SENDEN AYRILMAMK DEGILDE O TUTUTUGUM ELLERINI BENDEN SONRA KIM TUTTACAK KIIIIIIIIMMMMMMM

NEYE YANIYORUM BİLİYO MUSN

BASIMI GOGSUNE DAYAYIP SENINLE SABAHLAYAMADIM YAAA ONA YANIYORUM....

NE ZORUMA GIDIYO BILIYO MUSN BEN HALA VARLKEN
    BEN YOKMUS GIBI DAVRANMAN

NE ZORUMA GIDIYO BILIYO MUSN ??

NERDE IKI GENC GORSEM SURAM SOL TARAFIM ACIYOOO

NEYE UZULUYORUM BILIYO MUSN??

İİ Yİ Kİ LERIN YERINI KEŞKELER ALDİ YAAA

HANI HATIRLIYO MUSN KULUN KOLENIM CANIMI ALMAYA GELSEN
    BOYNUMU EGER CANIMI ALMANI BEKLERIM DEYISIN YOKMUYDU ...

YALANMIYDI HEPSI

NE ICIMI ICIN ICIN YIYO BILIYO MUSN BANA GERCEKLERI
    SOYLEMEMN HALA

NE ZORUMA GIDIYO BILIYO MUSN HAYYTAN KOPMUSSS
    HER KESIN BANA DELI GIBI BAKMASIII

KIMSENIN BANA ANLAMA VEREMEMEISI

PEKI YA SENNN

SENIN ZORUNA GIDEN ISEEEE

BENIM BU HALIMMMM M I VEFASIZZZZZ

Yanı başımızdayken fark etmediğimiz bir çok ayrıntı takılır hafızalara. Oysa ne güzelmiş yaşanılanlar dersiniz. Meğer ne çok sevmişim dersiniz. Ve belki de hiç sevilmediğinizi fark edersiniz. En acısı da budur ya zaten. Sevilmeden sevdiğinizi fark ettiğinizde beyninizi yer binlerce soru. Başlarsınız cevabı besbelli olan sorulara kendinizce cevap aramaya.

Ve sorgulama zamanı gelir kendinizce.. Oysa unutursunuz bir şeyi. "Aşk Sorgulanmadan Yaşanmalıdır."

Baktığınız her yer "onda" biter. Gördüğünüz her şey de "onu" ararsınız. Aynadaki görüntünüzde bir yansıma, sokaktaki köşe başında bir kucaklaşmadır "o". Yağan yağmurdur, denizdeki yakamozdur "o", gecelerin ayı, gündüzlerin güneşidir "o"...

Ve son cümleler dökülür artık dilinizden. "O" Mutlu Olsun Yeter. Diyebileceğiniz bir şey kalmamıştır çünkü. Tıpkı yüreğinizi sizden aldığı gibi giderken cümlelerinizi de götürmüştür yanında.

Sessizlik kalır geriye biten bir sevgiden. Ve Ayrılık Urganı kalır boynunuzda "yağlı bir ilmek gibi". Sanki biri ha çekti ha çekecek. Durdu sanırsınız dünyayı ha battı ha batacak. Ama ne dünya durur nede o ilmek çekilir. Hayat devam ediyordur ve bu çarkın içinde sizi de bilmediğiniz başka diyarlara sürüklüyordur.

Bitecek sanırsınız acınızı bitmez. Sadece bir yerlere saklanır yüreğinizde.Bir şarkıda, bir şiirin içli mısralarında ve belki de bir sözde kanamaya hazır bir yaradır o artık.

"Sessizliğin İçinde Bir Çığlık, Karanlığın İçinde Bir Işık, Yürekte Kapanmaz Bir Yaradır Artık O...”
    Gitmek...
    Kimi zaman ayakların geri gidercesine,
    Kimi zaman bi aşkı tamamen silercesine..!

Gideni izlemek...
    Kimi zaman 'Dur' demekle dememek arasında binlerce kez ölmek,
    Kimi zaman üstünden kocaman bi yükün kalkması...!

Seviyorum seni ama gitmeliyim...
    Seni hayallerin,
    Beni gerçeklerim bekler...!

Söylesene beni kaç harfle sevdin? Hani anlat desem içindeki sevgiyi, ilk kelimenden sonra kaç dakika sürer? Zamanı ellerimle yakasından tutup havaya kaldırsam ne kadar anlatırdın? Hadi anlatsana beni kaç harf sevdin?
    Oyunuma geldin sevgili. Kandırdım seni az önce. Bana olan sevgin kaç harf diye sordum sende bana anlatmaya başladın. Cümlelerle kelimeleri süsleyerek anlatmak yeterli oldu. Demek sadece SENİ ÇOK SEVİYORUM da özetim. Oysa bana yaşadığımızı sandığım bu büyük aşkı tarif edememen lazımdı. Ağzından hiçbir kelime çıkmamalıydı. Düğümlenmeliydi ses tellerin, ellerin titremeli, avuçların terlemeliydi. Bocalamalıydın. Her anlatmaya kalktığında saçmalayıp örneklerle izah etmeye çalışmalıydın. Başaramamalıydın. Anlamını bilecek kadar bir aşk bize yakışmazdı oysa. Bak sokaklara hep onlarla dolu. Ellerinden tutabildiğin bir aşk bu sendeki. Bana olan sevgini özetlememeliydin sevgili. Özetlenecek bir aşk sadece kitaplara konu. Yazılabilecek kadar basit bir aşkı ben bir damla gözyaşıyla anlatırdım sana.
    Bana benim sorumu sorma sevgili. Peki, sen anlat o zaman deme bana. Beni sadece 16 harf seven birisine ben ne anlatayım..

Gözlerime bakıpta asıl utanması gerekenler utanmıyor ey hayat, ben utanıyorum onların yerine, utanmazlıklarından ruhum daralıyor, yüreğim inciniyor. Bazen çevremden, her şeyden kaçıp kurtulmak istiyorum. Hayatın bu kirli sahnesinde insanın iğrençliği tiksindiriyor beni.

Biliyorum ben iyi bir oyuncu değilim, kıvıramıyorum, kavrayamıyorum senaryoyu. Hayat yalancıyı,onursuzu, kıvıranı seviyor neylersin. Oyunun içinde aşağılık rolünü iyi oynayanı seviyor. Yüreğiyle değil, beyniyle oynayanı seviyor.
    Aldatmanın aldatılmaktan daha makbule geçtiği bir zamandayız ey hayat, bu yüzden hep aldatıldım...

Ne kadar zor olsa da senden vazgeçmeliydim. Gecelerce günlerce ağladım ama başaramadım senden bir adım dahi uzaklaşamadım. Ve hep bir gün senin baskasına aşık olacağından korkarak yaşadım. Hep bu sondan kaçındım. Ve gördüm işte. Sen başkasına aşıktın. Ben sana sen ona.. hayat değil mi işte? bu aşamadan sonra bitmeliydin benim için uzaklaşmalıydım senden çıkmalıydın hayatımdan. Gözlerine baktıkça daha çok acıyordu içim. Senden nefret ediyorum diye haykırmak istiyordum gözlerine bakarak.. sonra da saatlerce omzunda hıçkıra hıçkıra ağlamak. Sürekli düşündüm beni sana çeken ne diye. Hiç bir şey bulamadım belki de bu yüzden bu kadar çok seviyordum seni. Ve gözyaşlarımla süslediğim bu yazım senin içindi.

BY___ASİ___

(HEPSİ GERCEK )___ne zoruma gıdıyo biliyomusun__ B-190394-Damar
    ___ne zoruma gıdıyo biliyomusun__ Kopyasqva1
    KaDeR-v-e-FeLeK
    Admin

___ne zoruma gıdıyo biliyomusun__ Empty Geri: ___ne zoruma gıdıyo biliyomusun__

Mesaj tarafından KaDeR-v-e-FeLeK Paz 28 Haz. 2009, 2:14 pm

CoSMusssun qanqa hayirdir.. Very Happy Smile paylasimin icin tskler bazilari sen yazmissin galiba alintiya benzemiyor=)
    beybeyoglu
    beybeyoglu

___ne zoruma gıdıyo biliyomusun__ Empty Geri: ___ne zoruma gıdıyo biliyomusun__

Mesaj tarafından beybeyoglu Paz 28 Haz. 2009, 8:03 pm

oyle kardessss ii bakarsan gorursun hepsı alıntı degıllll okdugun ıcın tşkler

Forum Saati Salı 14 Mayıs 2024, 12:36 pm